موتورولا برنامه‌های خود برای انتشار به‌روز رسانی اندروید 7.0 نوقا را اعلام کرد

موتورولا همیشه یکی از کمپانی‌هایی بوده است که خیلی سریع نسخه‌های جدید از سیستم عامل‌ اندروید را برای گوشی‌های هوشمند خود منتشر می‌کند. این رویه در سال 2016 نیز تغییری نکرده و موتورولا تاکنون برای بسیاری از محصولات خود به‌روز رسانی اندروید 7.0 نوقا را منتشر کرده است. اما این کمپانی امروز برنامه خود برای ارتقا دیگر محصولات به این نسخه از سیستم عامل اندروید را هم اعلام کرد.

نسخه‌های اختصاصی از دو اسمارت فون Moto Z Droid و Moto Z Force Droid تاکنون به‌روز رسانی برای ارتقا به اندروید 7.0 نوقا را دریافت کرده‌اند اما به نظر می‌رسد دیگر نسخه‌های بین المللی از این دو اسمارت فون نیز قرار است به زودی این فایل‌های آپدیت را دریافت نمایند.

اگرچه موتورولا چندی پیش اعلام کرده بود که به‌روز رسانی اندروید 7.0 نوقا را برای بسیاری از محصولات خود منتشر خواهد کرد اما زمان دقیقی را برای دریافت این به‌روز رسانی‌ها مشخص نکرده بود. اما امروز نمایندگی این کمپانی در کشور آلمان یعنی Motorola Germany طی چند Tweet زمان دقیق انتشار این به‌روز رسانی‌ها را فاش کرد.

براساس اطلاعات موجود در این Tweetها، به‌روز رسانی اندروید 7.0 نوقا قرار است در تاریخ 16 دسامبر (26 آذر) برای سری محصولات Moto Z منتشر شود. علاوه بر این سری محصولات Moto G4 نیز از قرار است تا اواخر سال جاری میلادی فایل‌های این به‌روز رسانی را دریافت نمایند. خانواده دیگر از محصولات موتورولا یعنی Moto X نیز قرار است در ماه‌های آغازین از سال 2017 به سیستم عامل اندروید 7.0 نوقا به‌روز شوند. این اطلاعات همچنین نشان می‌دهند که گوشی‌های نکسوس 6 قرار است در ماه ژانویه سال آینده میلادی به اندروید نوقا تجهیز شوند.

به‌روز رسانی ‌هایی که تاکنون برای گوشی‌های موتورولا منتشر شده است دارای قابلیت‌های جدید بسیاری است. مد Doze با امکانات فراوان، پشتیبانی از نمایش چند صفحه به صورت همزمان برای برنامه‌های اندرویدی و همچنین مجموعه جدید از شکلک‌های Emoji بخشی از این قابلیت‌های جدید است. با توجه به اینکه انتشار این به‌روز رسانی ها به مرور زمان صورت می‌گیرد، ممکن است کاربران بعضی از کشورها با کمی تاخیر این فایل‌ها را دریافت نمایند.


برچسب ها :